Szent Szabina-templom és Szent Benedek Tanulmányi Ház
A XVIII. század végén a Virágvölgy és Péterhegy környékére települt német lakosság egy népi barokk kőfeszületet állított fel a Péterhegyi út szélén. 1932-ben ráccsal vették körül a keresztet, majd a körülötte vásárolt telekrészen kápolnafülkét építettek. Ebből alakították ki két évvel később a Szent Szabina-templomot. A Szent Szabina név arra vezethető vissza, hogy az Árpád-korban a mai templom közelében, a Kamaraerdő dűlőben állt a Szent Szabina bencés apátság.
Hazánk egyetlen, Szent Szabina vértanú védelme alatt álló temploma – több forrásban kápolna – 1934-ben épült a XI. kerületi Péterhegyen. A kéttornyú, 56 m²-es kis templomban állították fel Magyarországon az első körüljárható, nép felé forduló oltárt. A templom jobb oldali toronyfülkéjében láthatjuk a kegyelettel körülvett barokk kőkeresztet.
Szunyogh Xavér Ferenc OSB, a liturgia nagy magyar apostola 1948 és 1961 között a kápolna melletti kis házban élt. Az ő ötlete nyomán jött létre 1984-ben a Szent Benedek Tanulmányi Ház, ahol fiatal, egyetemi tanulmányaikat végző bencés és premontrei növendékek élnek, a templomban pedig naponta többször imádkoznak. 2009-ben a ház két örökfogadalmasa mellett négy bencés és három premontrei növendék élt a közösségben.
A Szent Szabina-kápolna és Szent Benedek Tanulmányi Ház a Szent Gellért-templomhoz tartozik.