Rém
Ezt a kis, 1300 fős falut dél-keletről Baja, észak-nyugatról Jánoshalma határolja. A községen kívül eső területek egyik felén földművelési egységek, a másik oldalon örökzöld- és akácerdők találhatók.
Nevét nem valami borzalmas eseményeket követően kapta, hanem azokról a németekről, akiknek a neve Rím volt, amit később Rém-ként is használtak.
Látnivalók
Ólom-hegyi kilátó
A Rémtől 6 km-re lévő Ólom-hegy a maga 172 méterével Bács-Kiskun megye és az Alföld legmagasabb pontja. A tetején álló kilátóból pompás látvány nyílik a környező területekre, városokra. A kilátó maga valójában egy geodéziai torony, azaz az 1970-es, '80-as években földmérési céllal építették.
Ördögárok
A község határában helyenként még megtalálhatóak az Ördögároknak nevezett, római védővonal megmaradt darabjai.
Szentolvasó Királynéja templom és az előtte álló Szentháromság szobor
1901-ben épült, neoromán stílusú templom.
Egyéb látnivalók: Parkerdő, Falumúzeum - helytörténeti gyűjtemény, Millenniumi Emlékpark és játszótér, Tanítók Fája emlékhely, Közösségi Ház.
A környező erdőkben nagyokat lehet kirándulni, esetlegesen vadászni is.
Rendezvények:
Minden év augusztus 20-a előtti szombaton: Kakasfesztivál - falunap
Szálláshelyek a közelben: Baja, Jánoshalma, Érsekcsanád
Túraajánlatok
Rém környéki kerékpártúrák:
Története
Régészeti leletek azt bizonyítják, hogy azon a területen, ahol most Rém áll, már a bronzkorban is laktak emberek. Fellelhetőek a rómaik védővonalának fennmaradt részei is, amit a helyiek Ördögároknak neveznek.
Az első írásos feljegyzés 1401-ből származik, ahol még Rím-ként, helyenként Rym-ként említik a község nevét. Az egész Magyarországot sújtó török megszállás után a délszlávok betelepülésével gyarapodni kezdett a lakosság, de az 1700-as évek elején terjedő pestis Rémet is elérte, aminek következtében a falu elnéptelenedett. Egészen 1750-ig birtokostól birtokoshoz "vándorolt" a falu, amikor is Mária Terézia Grassalkovich Antalnak ajándékozta a területet. Az új lakosság gyorsan elfoglalta a falut, és 1900-ra már több mint 1800-an tekintették otthonuknak Rémet. A polgárok főként magyarok voltak, de azért németekkel és szerbekkel is találkozhattunk volna.