Dorog már a bronzkorban is lakott volt, később jelentős számban érkeztek sváb betelepülők a területére. Dorog a XIX. században a helyi szénbányászat központjává vált, gazdaságában napjainkban is meghatározó szerepe van az iparnak.
A Művelődési Ház az egykori Munkásotthon épületében található. A napjainkban is gyakran „muki”-ként emlegetett ház Fleischer Róbert tervei alapján készült 1927-ben. Falai között színházterem és egy egészen 2005-ig működő-mozi is kialakításra került. Az intézmény a II. világháború után vette fel a költő nevét. A műemlék jellegű épületben ma előadások, rendezvények kapnak helyet, valamint ez a székhelye közel húsz egyesületnek, művészeti együttesnek, szakkörnek.
Szent Borbála templom (Bányásztemplom)
Egyéb látnivalók:
Szent József-templom
Zenepavilon
Mária-barlang
Kálvária
Schmidt-villa téli lak, Városháza, Német Nemzetiségi Emlékház, Bányász Emlékház, Dorogi Sportmúzeum, Római kori villa maradványai, Bányakórház, Bányafürdő, Petőfi szobor, Bányász technikai emlékmű, Pihenő bányász szobra, Aknatorony, Jubileumi Bányász Emlékmű, Kitelepítési Emlékmű, Hűségnyilatkozat Emlékmű, Lóga-tó.