MU Színház
1992-ben hozták létre a XI. kerületben működő MU Színházat. Az alapító Leszták Tibor fő célja egy olyan hely létrehozása volt, ahol nemzetközi színvonalú előadásokat dolgozhatnak ki, megfelelő támogatottság és színházi infrastruktúra nélkül alkotó kortárs előadó-művészeti együttesek. Az épületben színházterem, stúdió, próbaterem, galéria és egy kávézó működik.
A színháznak nincsen saját társulata, gyakran más társulatokkal közösen hoznak létre előadásokat, de főként egyéni terveknek ad teret, ahol a különféle művészeti ágak képviselőinek – a profi előadóktól a szárnypróbálgató fiatal művészekig – biztosít helyszínt. A tánc, a színművészet, a zene, az irodalom és a képzőművészet ismert és feltörekvő művészei képviselték már magukat a MU Színházban.
A befogadó-közösségi funkciókat kiegészíti a színházban állandó jelleggel működő két műhely: a saját produkciók létrehozása mellett táncképzést nyújtó MU Terminál Kortárs Táncműhely és a színházi neveléssel foglalkozó társulat, a Káva Kulturális Műhely. A MU Galériában pedig fiatal képzőművészek és fotóművészek mutatkozhatnak be, de ismert művészek is kiállíthatnak itt.
A színház épületében lett bázisa Bodó Viktor társulatának is, a Szputnyik Hajózási Társaság – Modern Színház- és Viselkedéskutató Intézetének és Laborjának. A 2009-ben indult MuLab projekt célja pedig az, hogy ne csak a kész produkcióval rendelkezőket segítsék, hanem azokat is, akiknek kísérleti terveik, érdekes ötleteik vannak, amikkel kapcsolatban támogatásra van szükségük.
A MU Színház 2006-ban a kortárs táncszínházi produkciókat támogató és népszerűsítő aktivitásáért cserébe elnyerte a Pro Cultura Urbis díjat.
A színház elnevezésének igen érdekes története van. A MU maja szentiratok szerint egy i.e. 11 542-ben elsüllyedt kontinens, az emberi kultúra bölcsője. A teória szerint a Csendes-óceánba süllyedt földrész túlélői alapították többek között a maja és az egyiptomi civilizációt. Egy prózaibb magyarázat szerint a MU a Magyar Underground becenevet is jelenti.