Karinthy Színház
Újbuda és egész Buda egyetlen folyamatosan játszó, önálló kőszínháza a Karinthy Színház. Karinthy Márton 1982-ben alakította meg a háború utáni első magánszínházat, a Hököm Színpadot, ami a mai színház elődje. A színház névadója Karinthy Frigyes: Hököm Színház című könyve, emellett ezzel a névvel szerettek volna emléket állítani az 1950-es években megszűnt városligeti Liliput Színház előtt is.
A Hököm Színpad megnyitó előadásán Karinthy Ferenc: Gőz és Hubay Miklós: A zsenik iskolája című darabokat játszották a Kaffka Margit Gimnázium dísztermében.
1983-ban a Hököm Színpad a Budapest Sportcsarnokban mutatta be harmadik színdarabját, Végh Antal: Miért bántják a magyar futballt? Avagy, te is totóztál, haver? című darabját. Ez az előadás azonban kudarcba fulladt. A színház életében kritikus időszak volt ez, ám négy hónappal később az Amerikai komédia premierjén hatalmas sikert aratott a társulat.
A következő évben sokat vándorolt a Hököm Színpad, felléptek többek között a MOM kultúrházban, a Marcibányi téri Művelődési Központban és számos vidéki városban is felléptek Vuk című gyermekelőadásukkal.
Négy évadon át egyetlen pesti játszóhelyükön, a Gutenberg Művelődési Otthonban léptek fel, ahol olyan nagy sikerű előadásokat láthatott a nagyérdemű, mint a Svejk és Tamás bátya kunyhója.
A színház életében jelentős fordulatot hozott 1988: nevüket Karinthy Színházra változtatták, és beköltöztek azóta is működő XI. kerületi épületükbe, amelyben korábban a Haladás mozit találtuk.