Mihályháza
Az Anjou-kori település a Kisalföld és Kemeneshát mentén, a Marcal és a Bitva-patak találkozásánál fekszik. Eredetileg három temploma is volt, katolikus és református temploma ma is áll, de az evangélikus közösségét le kellett bontani rossz állapota miatt.
Látnivalók
Református templom A késő barokk templomot 1779-ben építették egy korábbi alapjaira. Ekkor még torony nélkül készült el, azt 1814-ben építették rá. 30 méteres magasságával kiemelkedő a környék templomai közül.
Szent Mihály-templom A község római katolikus temploma a település névadó szentje után kapta nevét.
Evangélikus harangláb A falu egykori evangélikus templomát 1836 és 1855 között építették. Megromlott állapota miatt 2005-ben le kellett bontani, helyén látható ma a harangláb.
Egyéb látnivalók: II. világháborús emlékmű
Története
A 'háza' utótaggal ellátott falvak a fiatalabb települések közé tartoznak, így Mihályháza feltehetőleg az Anjou-korban keletkezett. A falu első írásos említése 1488-ból származik. Ekkoriban egy részét Nádasdi Imre, a többi területet pedig kurális nemesek, azaz királyi vadászok birtokolták. A XV. századig Nádasd község része volt.
A református közösség 1652-ben már biztos jelen volt a településen, ekkor már templomuk is volt. 1708-ban német csapatok felégették a falu egy részét.